مارکت ۲۰۲۰

آموزش تایپ متن فارسی از راست به چپ در پروژه های آماده افترافکت

یکی از مشکلات کاربران برای استفاده از پروژه های آماده افترافکت نحوه فارسی نوشتن و تایپ فارسی به شکل از راست به چپ می باشد که در این حالت با دو مشکل اصلی روبرو هستند. 

اشکال اول:

اگر در سطح وب هم جستجو کرده باشید خواهید دید که برای رفع مشکل تایپ فارسی استفاده از نسخه های افترافکت 2017 و بالاتر را پیشنهاد داده اند که در آن از تنظیمات  Edit>Preferences>Type سپس انتخاب  South Asian And Middle Eastern  و Middle Eastern And north African می باشد. 

درست است که در این حالت مشکل تایپ فارسی حل می شود اما آن در صورتی است که شما خودتان لایه متنی ایجاد کنید و سپس شروع به تایپ کنید. دربعضی از  پروژه های افترافکت که سازنده آن پروژه را در نسخه های انگلیسی ایجاد  و ذخیره می کند متاسفانه در افترافکت نسخه های 2017 و بالاتر هم اگر تایپ فارسی شما فعال باشد باز هم حروف به صورت جدا از هم می باشند. 

مشکل حروف جدا از هم حتی در صورت فعال بودن تایپ فارسی در افترافکت

مشکل حروف جدا از هم حتی در صورت فعال بودن تایپ فارسی در افترافکت

 

برای رفع  مشکل حروف جدا از هم در پروژه افترافکت دو راه وجود دارد:

راه حل اول (ساده): درپروژه افترافکت بعد از کلیک بر روی لایه متنی مورد نظر که می خواهید فارسی شود به پنجره paragraph بروید و با کلیک راست و انتخاب گزینه Reset متن مورد نظر اصلاح خواهد شد.

آموزش تایپ متن فارسی از راست به چپ در پروژه های آماده افترافکت

 

راه حل دوم :استفاده از اسکریپت تایپ فارسی Arabic text می باشد. که در پایین این مطلب می توانید همراه آموزش نحوه استفاده دانلود نمایید. 

 

اشکال دوم:

بعد از حل مشکل تایپ صحیح فارسی مشکل دوم این است که افکت تایپ از چپ به راست شروع به تایپ می کند که این برای زبان انگلیسی می باشد و برای تایپ صحیح فارسی باید کاری کنیم که از راست به چپ شروع به نوشتن کند. برای حل این مشکل در زیر این مطلب ویدیو آموزشی نحوه تایپ فارسی از راست به چپ را در یکی از پروژه های افترافکت موشن گرافیک آماده کرده ایم. 

دانلود اسکریپت

 

market2020

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   محمود روحانی پاسخ

   عالی بود عزیز

   سید محمد احمدزاده پاسخ

   دست تون درد نکنه، توی هیچ سایتی ننوشته بود، ممنونم

    market2020 پاسخ

    خواهش میکنم.

   raha1009 پاسخ

   سلام وعـرض ادب واحتـرام
   من بی نهایت ازتون ممنونـم برای این سایت عالی وپرکاربردتون که چقدر بامحبت این اطلاعات آموزشی رودراختیارعلاقمندان قراردادین و هرچقدرازشما تشکرکنم کافی نیست ... متشکرم

    market2020 پاسخ

    ممنون
    شما لطف دارید.

   حسین کردی پاسخ

   دمتون گرم مشکلمون رو حل کردید

   مهران پاسخ

   سلام . ممنونم به خاطر سایت باحالتون.
   نمره اتون بیسته

    market2020 پاسخ

    خواهش میکنم
    لطف دارید.

  0