آموزش تایپ متن فارسی از راست به چپ در پروژه های آماده افترافکت

یکی از مشکلات کاربران برای استفاده از پروژه های آماده افترافکت نحوه فارسی نوشتن و تایپ فارسی به شکل از راست به چپ می باشد که در این حالت با دو مشکل اصلی روبرو هستند. 

اشکال اول:

اگر در سطح وب هم جستجو کرده باشید خواهید دید که برای رفع مشکل تایپ فارسی استفاده از نسخه های افترافکت 2017 و بالاتر را پیشنهاد داده اند که در آن از تنظیمات  Edit>Preferences>Type سپس انتخاب  South Asian And Middle Eastern  و Middle Eastern And north African می باشد. 

درست است که در این حالت مشکل تایپ فارسی حل می شود اما آن در صورتی است که شما خودتان لایه متنی ایجاد کنید و سپس شروع به تایپ کنید. دربعضی از  پروژه های افترافکت که سازنده آن پروژه را در نسخه های انگلیسی ایجاد  و ذخیره می کند متاسفانه در افترافکت نسخه های 2017 و بالاتر هم اگر تایپ فارسی شما فعال باشد باز هم حروف به صورت جدا از هم می باشند. 

مشکل حروف جدا از هم حتی در صورت فعال بودن تایپ فارسی در افترافکت

مشکل حروف جدا از هم حتی در صورت فعال بودن تایپ فارسی در افترافکت

 

برای رفع این مشکل یکی از ساده ترین راه حل از میان راه حل ها استفاده از اسکریپت تایپ فارسی Arabic text می باشد. که در پایین این مطلب می توانید همراه آموزش نحوه استفاده دانلود نمایید. 

اشکال دوم:

بعد از تایپ صحیح فارسی این است که افکت تایپ از چپ به راست شروع به تایپ می کند که این برای زبان انگلیسی می باشد و برای تایپ صحیح فارسی باید کاری کنیم که از راست به چپ شروع به نوشتن کند. برای حل این مشکل در زیر این مطلب ویدیو آموزشی نحوه تایپ فارسی از راست به چپ را در یکی از پروژه های افترافکت موشن گرافیک آماده کرده ایم. 

 

 

5/5 ( 2 نظر )
market2020

  دیدگاه‌ها

  *
  *

  2 × پنج =

   محمود روحانی پاسخ

   عالی بود عزیز